logo.jpg, 6 kB Dřevostavby Koželuha st0.jpg, 3 kB

Proč dřevo.

Stavby dřevěných domů jsou stále více v oblibě, nejen pro návrat k osvědčené tradici dřevěných konstrukcí. Je to také jistota kvalitního bydlení prověřeného staletími. V kombinaci s nejmodernějšími technologiemi a moderní architekturou lze tak postavit dřevěný dům, který bude splňovat nejpřísnější kriteria pro bydlení v 21. století.

Firma KOŽELUHA staví srubové domy z finské polární borovice nebo smrku. Krátké vegetační období, které ve Finsku panuje má kladný vliv na kvalitu dřeva, které je pevnější, hustší a má vyšší obsah dřevní hmoty. Tyto vlastnosti z něj dělají výbornou surovinu pro výrobu srubových trámů a dalších dřevěných dílů. Zárukou kvality je pečlivý výběr a důkladná kontrola během výroby.

U srubových trámů používáme dvojité drážkové a pérové spoje, které zaručují pevnost a stabilitu srubové stavby. Dále jsou srubové trámy slepeny ze dvou, tří nebo šesti vysušených přířezů. Tato konstrukce srubových trámů zaručuje jeho dokonalou pevnost a stabilitu. Ve srubových trámech tak nevznikají hluboké trhliny jako v případě, že je trám vyroben z jednoho kusu.